صفحه خانگی|افزودن به علاقه مندی ها
 
 
سایت مقالات » مطالب برای سال 1392
تبلیغات
نحوه نمایش مطالب: تاریخ | امتیاز | بازدیدها | نظرات | الفبایی

توسط: Dalil Press در 14 مرداد 1392

 

از نیل تا فرات


سفیرآمریکا در قاهره در اظهاراتی کاملاً صهیونیستی و جالب ادعای مالکیت مصر برای ملت برگزیده یهود(!) را مطرح کرد و گفت که مصری‌ها باید بردگان یهود شوند

"آن پترسون" سفیر آمریکا در قاهره در اظهاراتی در گفت‌وگو با یک رسانه اسرائیلی اظهارات عجیبی در مورد جایگاه مصر در طرح از نیل تا فرات سرزمین موعود صهیونیست‌ها مطرح کرده است.

وی در این گفت‌وگو ادعا کرد که بازگشت یهودیان از تمامی نقاط جهان به سرزمین موعود از نیل تا فرات نزدیک است و در سال 2013 انجام خواهد شد.

پترسون با افتخار گفت که نقش محوری و مهمی در روند تحقق پیش‌بینی‌ها برای «ملت برگزیده خدا»! ایفا کرده است. مصری‌ها نیز هرگز مانع از بازگشت یهودیان به این کشور نمی‌شوند، بلکه به آنها متوسل می‌شوند تا به مصر بازگردند و آنها را از فقر و گرسنگی نجات دهند، چرا که مصر به زودی و احتمالاً در سال جاری میلادی اعلام ورشکستگی خواهد کرد.

وی در این گفت‌وگو با اشاره به احتمال جنگ آینده گفت که اسرائیل تحریک‌ها و تجاوزها و تهدیدات زیادی را متحمل شده و صبر طولانی نخواهد شد و سال 2013 میلادی که چهلمین سالروز شکست اکتبر 1973 میلادی است، فرا رسیده است.

وی تأکید کرد در شرایطی که اسرائیل مجبور به مقابله نظامی شود، در آن تردید نخواهد کرد و این جنگ همان جنگ آرماگدون خواهد بود که آمریکا و انگلیس و ناتو و تمامی «کشورهای حامی صلح»! برای دادن حقوق صاحبان حق به آنها وارد عمل خواهند شد، یهودیان دیگر اجازه تکرار هولوکاست را بر ضد خود در منطقه نخواهند داد.

وی با توهین به قومیت عربی و امت اسلامی گفت از آنجا که اعراب و مسلمانان طبیعت خشنی دارند و مایل به وحشی‌گری و تروریسم هستند، به علت اینکه یهودیان از آنها پیشرفته‌تر و ثروتمندتر هستد، به آنها حمله خواهند کرد، به همین علت این درگیری برای بقا خواهد بود و بقا نیز طبعا برای گروه قوی‌تر رقم خواهد خورد.

پترسون با اشاره به تجربه خود در مصر گفت که خوشحال است که به این کشور آمده و طرحی که خواهر بزرگتر وی مارگارت اسکوبی سفیر سابق آمریکا در مصر آغاز کرده بود را دنبال می‌کند، تا زمانی که هدف یکی باشد و اخلاص در کار باشد، اسامی اهمیت زیادی ندارد.

وی گفت که در کنار دیوار ندبه قسم خورده که حق یهود را به آنها بازگرداند و انتقام آواره کردن آنها در کشورهای جهان را بگیرد و نزدیکان و خانواده‌های آنها به زودی به مصر و کشورهای عربی باز خواهند گشت تا خانواده‌هایشان را تکمیل کنند و خانواده‌ها یکدیگر را ببینند و بعد از صدها سال بار دیگر جمع آنها جمع شود.

وی با ادعای مالکیت بخش‌هایی از مصر برای یهودیان گفت که اسنادی در اختیار دارد که مالکیت یهودی بر پروژه‌های مصر را نشان می‌دهد که آنها ایجاد کردند، اما جمال عبدالناصر با وحشیگری تمام آنها را از مصر اخراج کرده و اموالشان را مصادره کرد.

وی افزود: اسناد ثابت می کند که دارایی‌های یهودیان در مصر باعث می‌شود آنها به این کشور بازگردند و ثابت می‌کند که آنها مالک اصلی مصر هستند و موضوع آن چیزی نیست که فرعون‌ها آن را تحریف کردند، چرا که این یهودیان بودند که اهرام‌ها را بنا کردند اما مصری‌ها و عرب‌ها بر سرقت عادت دارند، همانطور که کانال سوئز را سرقت کردند و انقلاب 1952 را برای سرقت اموال یهود بنا نهادند.

سفیر آمریکا در ادامه اظهارات کاملا صهیونیستی خود مدعی شد که خسارت‌هایی که مصری‌ها باید بپردازند، بیش از توان آنهاست و باعث ورشکستگی آنها خواهد شد و آنها در پرداخت قرض‌های بانک جهانی و بانک مرکزی ناتوان خواهند ماند، مصری‌ها الان هم هیچ چیز در مصر ندارند و باید یا بندگی اربابان یهود خود را که ملت برگزیده خدا هستند، بپذیرند یا اینکه از این کشور خارج شده و به دنبال کشور جایگزینی برای خود باشند.

پترسون گفت که شورای امنیت نیز از حق یهودیان در بازگشت به سرزمین موعود از نیل تا فرات در مقابل بازگشت آوارگان فلسطینی به غزه و سینا و کرانه باختری و اردن حمایت می‌کند و این تصمیمی اجباری خواهد بود و در صورت رد آن از سوی مصری‌ها و عربها، با آنها اعلام جنگ خواهد شد.

 

 

از هر دري تصويري

توسط: Dalil Press در 14 مرداد 1392

 

افطاري به ميزباني سفير اسرائيل در آمريكا

 

از هر دري تصويري

 

اتحادي شوم براي كشتار مسلمانان

 

از هر دري تصويري

 

 

 

توسط: Dalil Press در 2 مرداد 1392

 

 

 

 

 

مرورى بر مقدّمه‌ي

 

»قرآن، كتاب مقدّس اسلام«[1]


 

 

 

بسم اللّه الرّحمن الرّحيم

 

اللّهم انّا نَشكو اليكَ فَقْدَ نبيّنا صَلواتُكَ عَلَيْه و آلِه وَ غيبةَ وَليّنا

پيشگفتار:

 در ضمن پژوهش‏هاى دينى - قرآنى، با معرّفى مسافري از آلمان، مقدّمه قرآنِ ترجمه شده به زبان آلمانى ـ كه در آن ديار مورد استفاده مسلمانان و پژوهشگران علوم و مبانى اسلامى است ـ مطالعه و بررسى شد. با توجّه به مفاهيم منفى مندرج در آن، مقدّمه مذكور به فارسى برگردانده شد، تا در دسترس مدافعان مرزهاى انديشه اسلامى قرار گيرد.

 برخى از امورى كه ما را بر آن داشت تا به ترجمه و نشر اين مقدمه اقدام كنيم عبارت است از:

 الف: نخستين مترجمان قرآنِ مجيد از زبان قرآنى به زبان‏هاى اروپايى... رهبران مذهبى يهود و مسيحيّت (خاخام‏ها و كشيش‏ها) مى‏باشند، كه با اسلام و پيام‏آور آن خصومتى ديرينه دارند. و چه شگفت‏آور است كه درك و فهم آنان از قرآن به‏عنوان معنا و مفهوم كتاب خدا تلقّى مى‏شود.

 ب: در جهان امروز يكى از حربه‏هاى كارسازى كه مخالفان اسلام و قرآن به آن مجهّز شده و عليه اسلام تبليغ مى‏كنند و مسلمانان را مورد تهمت و هجوم قرار مى‏دهند، ترجمه‏هاى موجود از قرآن مجيد به زبان‏هاى ديگر است. ترجمه‏هايى كه هيچيك از آنها مورد تأييد نمى‏باشند. و تمسّك به ترجمه‏هاى نادرست براى شكستن قداست قرآن و بى‏اعتبار كردن اساس اسلام است.

 ج: ترجمه‏هاى بيرون از مرزهاى اسلام و [گرفته نشده از مبيّن قرآن: پيامبر و عترت پاك او عليهم‏السلام] بيشتر براى ضربه زدن به مبانى اسلام و رهبران آسمانى آن صورت گرفته است.

 د: در ترجمه‏ها و تفسيرها و توضيحات كارشناسان بيگانه از دين، نوك پيكان حمله متوجّه شخصيّت الهى حضرت نبىّ اكرم و عترت پاك او عليهم‏السلام است و از سوى ديگر بها دادن به اهل كتاب (يهود و نصارى) و منافقان حق‏ستيز مى‏باشد.

 ه: در ترجمه‏ها معمولاً مفاهيم نادرست اخلاقى، اجتماعى، فرهنگى، اقتصادى، سياسى و خرافى به‏جاى مفاهيم اسلامى ـ قرآنى القاء شده است.

 و: ايجاد شكّ و ترديد در زمينه‏هاى اعتقادى، عملى و تاريخى در ترجمه‏هاى قرآنى موج مى‏زند؛ و خواننده‌ي آنها پس از تفكّر و انديشه راه به جايى نخواهد برد مگر به انكار رسالت حضرت ختمى مرتبت محمّد مصطفى صلى الله عليه وآله، و الهى ندانستن كتاب آسمانى او، قرآن.

 ز: مأخذ قرار گرفتن ترجمه‏ها و تفسيرهاى ياد شده در گفتار و نوشتار مسلمانان ناآگاه ديروز و امروز، چه در داخل كشورهاى اسلامى و چه در بيرون مرزهاى آنان.

 

 در پايان بر اين باوريم كه شما با مطالعه اين «مقدّمه قرآنى»!! ـ از باب مشت نمونه خروار  به نكات منفى بسيارى كه در لابه‏لاى جملات مستور است پى خواهيد برد. ما نيز نكاتى را كه با بضاعت مزجات خود يافته‏ايم ، فهرست‏وار  در بخش جداگانه‏اى كه در آخر اين مقاله آمده است، تقديم مى‏داريم. اميد است آگاهى شما از خبرى كه در پيش روى داريد گامى باشد در جهت توجّه به شيوه‏هاى دشمنان اسلام در تهاجم به اسلام و مسلمانان، و تدبير خردمندانه براى دفاع از آنها.

اللّهم عجّل لوليّك الفرجَ و اَهْلِك به اعدائك

 

 

[1]  ترجمه مقدّمه: «قرآن، كتاب مقدّس اسلام». برگردان: آقاى لُود ويگ اولمَن - از عربى به آلمانى. ناشر: انتشارات گُلدمَن. چاپ هشتم، سال 1993 م، (كپى رايت 1959 مونيخ). باز پرداخت، تحقيق، تكميل، تغييرات و توضيحات از: اِل وِ وينتر

 

ادامه

 

توسط: Dalil Press در 25 تیر 1392

 

متن خبر1:

چند موتور سوار... كه همه آنها به طور منظم دختراني با مانتوهاي بسيار تنگ و روسريهاي يكدست سفيد در عقب خود نشانده بودند در تاريخ 28/6/82 در خيابانهاي اطراف حرم ديده شدند، نوع پوشش و حركات آنها به قدري جلف بود كه نظر عابرين و زوار حرم حضرت معصومه (س) را به سوي خود جلب مي كرد. با توجه به اينكه موتور سواران مذكور هيچ گونه واكنشي به تذكرات موتور سواران كنار خود نداشتند احتمال هماهنگي هاي از پيش تعيين شده براي ترويج فرهنگ بي عفتي در قم را بيشتر مي كند. 

 

متن خبر 2:

وضعيت ناهنجار فرهنگي در قم مخصوصا در خيابان صفائيه، (هنگام غروب) همچنان رو به گسترش است از قول يكي از ناصحين قم شنيده شده است كه يك جريان منسجم هدفمند براي رواج بي عفتي، بدحجابي و بي بند و باري در قم مدتهاست كه آغاز شده است كه يك نمونه از آن هزينه و اجير كردن دختران هرزه براي خودنمايي و خودآرايي در خيابان ها و روبروي حرم و مقابل مدارس علميه شهر مقدس قم مي باشد. يكي از طلاب كه مرتبط با جامعه ناصحين نيز مي باشد گفت: برخي از بازداشت شدگان بي عفتي در قم اعتراف كرده اند كه هر هفته با اتوبوس به قم آورده مي شويم تا با آرايش غليظ و پوشيدن مانتوهاي تنگ و بدن نما با رنگهاي روشن همراه با چادر مشكي!!! هم وجهه زنان چادري در قم لكه دار شود و هم ترويج بي عفتي در قم شود.

 

* ده سال پیش چنین طرح‌های شیطانی از سوی اسلام ستیزان و مخالفان عفّت عمومی در دست اجرا بود. امروز کار به کجا کشیده و چه طرح‌های نویی در دست اجراست؟

 چه باید کرد؟ راه مقابله با این ترفندها چیست؟

آیا راهی جز نظارت عمومی و احیای امر به معروف و نهی از منکر می‌باشد؟  

 

 

پيرزن و مشك آب - پيشگفتار1

توسط: Dalil Press در 23 تیر 1392

 

پيشگفتار

 آنچه را كه آورده‌اند

آنچه را كه نياورده‌اند

بی‌خبری از معارف دینی

سطحی‌نگری و ساده‌اندیشی

قیاس كردن دیگران با خاندان

پررنگ و كم‌رنگ جلوه دادن

تغییر و تحریف برخی از حقایق

خودداری از ارائه‌ی نشانی

اعتماد نابجا به آثار مكتوب

در پی اثبات خواسته‌ها

تحت تأثیر فرهنگ‌ها و تبلیغات ضدّ دینی

عدم شناخت مخاطبان خود

 نقدي بر نقل يك قصه

بررسی مفهومی قصّه

توضیح پیام‌ها

بررسي پيامهاي منفي

حاشیه‌ها

عنوان‌های قصّه

نگاهی به بافت قصّه

قصّه‌ی همگون

نقد و بررسي قصه

حواشي

نگاهي به بافت اين قصه

قصه‌هاي همگون ديگر

پيام‌هاي منفي مشترك

نتیجه

 

 

 

 

بسم الله الرّحمن الرّحيم

 

 

پيرزن و مشك آب 

  

  

پيشگفتار:

«قالَ رسولُ الله صلی الله علیه و آله: إنّي تاركٌ فيكُمُ الثَّقلينِ: كتابَ اللهِ و عِترتي أهلَ بَيتي، و إنّهُما لَن يَفتَرِقا حتّی يَرِدا عَليَّ الحوضَ، ما إن تمسَّكتُم بِهِما لَن تَضلُّوا _ پیامبر خدا صلی الله علیه و آله فرمودند: من دو چیز گرانسنگ را در میان شما باقی می‌گذارم: كتاب خدا و خاندانم اهل بیتم را؛ و آن دو هرگز از هم جدا نخواهند شد تا در كنار حوض (در قیامت) بر من وارد شوند؛ تا زمانی كه به آن دو چنگ زده‌اید، هرگز گمراه نخواهید شد[1]».

برای رهایی از گمراهی‌‌ها، راهی جز اطاعت از پیامبر رحمت صلی الله علیه و آله نیست. پیامبری كه اطاعت از او، اطاعت از خداوند تبارك و تعالی است.[2]

پیامبر خدا صلی الله علیه و آله بارها مفهوم حدیث ثقلین را با عبارت‌های گوناگون، و در اجتماعات مختلف بیان فرموده‌اند: در عرفات، در غدیر خم،... و در روزی كه خواستار قلم و دوات شدند تا از خود نوشته‌ای بجای بگذارند.

بنا بر هدایت پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله، و ابلاغ آشكار و عمومی آن بزرگوار، تمسّك به قرآن و عترت، تنها راه رستگاری است. همان قرآن و عترتی كه لحظه‌ای از هم جدا نمی‌گردند؛ پس تمسّك به عترت پاك پیامبر علیهم السلام، همان تمسّك به قرآن است. زیرا گفتار و رفتار آن بزرگواران، تفسیر كتاب خدا بوده، و بنا به فرموده‌ی حضرت باری تعالی[3] : اطاعت از آنان، اطاعت از خدا و رسول‌الله صلی الله علیه و آله است.

گفتار و رفتار و اخلاق خاندان رسالت علیهم السلام بر اساس كتاب خدا و سنّت پیامبر صلی الله علیه و آله می‌باشد، و هیچ دوگانگی میان آن‌ها وجود ندارد. بنابراین، آثاری كه نقش‌آفرینان آن‌ها پیشوایان معصوم علیهم السلام می‌باشند، بخشی از سنّت به شمار آمده، و همه‌ی فرازهای آن آثار، از اهمّیت خاصّی برخوردارند. زیرا هرگونه عمل و یا عكس‌العملی از سوی معصومان علیهم السلام به منزله‌ی بخشی از سنّت، و یا تفسیری از كتاب خداست.

بی‌توجّهی و بی‌دقّتی در بیان قصّه‌ها و آثار مربوط به پیشوایان معصوم علیهم السلام، و كم و زیاد كردن آن‌ها به عنوان بازنویسی، ساده‌نویسی، تصویر پردازی، و یا گزینش بخشی كه مورد اتّفاق همه‌ی فرق باشد، نوعی تحریف كلام خدا و سنّت پیامبر اوست.

توضیح و تفسیرهای ناشیانه، و به دور از شأن و منزلت پیشوایان معصوم علیهم السلام _ با نادیده گرفتن دانش گسترده و فراگیر، و مأموریت ویژه‌ی الهی، و عصمت و پاكدامنی آن بزرگواران _ در مقدّمه و یا در پایان قصّه‌ها و آثار، انحرافات بسیاری را در عقیده و رفتار و اخلاق جامعه‌ی اسلامی ایجاد كرده است.

به عنوان نمونه اگر در قصّه‌ی جانسوز غصب خلافت حضرت امیرالمؤمنین علی علیه السلام[4] بر اين اعتقاد باشيم كه آن حضرت پس از غصب خلافتش با غاصبان حق خود بیعت كرده و مشاور آنان در امور جاری حكومتشان بوده است، ناگزیر برای توجیه اين عملكرد حضرتش، باید چنین تحلیلی داشته باشیم كه: نوپایی اسلام، لزوم حفظ وحدت مسلمانان و وضعیت یهودیان مدینه، و احتمال خطر حمله‌های خارجی سبب شد تا حضرت علی علیه السلام برای حفظ اسلام! (اسلام منهای قرآن و عترت) و مسلمانان، با غاصبان كنار آمده و راهنمای آنان باشد ـ و چنین تحلیل نادرست و نابجایی دستاویز خوبی برای سازش‌كاران دنیاپرست، و حاشیه‌نشینان دربار در طول تاریخ خواهد بود ـ .

امّا اگر در ماجراي مذكور، بر این حقيقت باشیم كه: «حضرت علی علیه السلام به درخواست دخت گرامی پیامبر خدا صلوات الله عليهما، و همراه ایشان پس از غصب خلافت و فدك، براي يافتن تنها چهل مرد، شب‌ها به در خانه‌های مهاجر و انصار می‌رفتند و از آن‌ها برای احقاق حقّ خود بیعت به مرگ می‌گرفتند؛ ولی مهاجر و انصار بیعت‌شكنی می‌كردند»، در اين صورت، تاریخ را چنين تحلیل خواهیم كرد كه: حضرت مولای متّقیان حیدر كرّار علیه السلام با نداشتن یار و یاور حقّش غصب شد؛ و اگر از میان مهاجر و انصار فقط چهل تن او را یاری می‌كردند، غاصبان را از اریكه‌ی قدرت به زیر می‌كشید، و زمین خشكیده را از خونشان سیراب می‌كرد. زیرا نه ترسی از دشمنان داخلی بود، و نه وحشتی از دشمنان خارجی، و نه ملاحظه‌ی نوپایی اسلام؛ كه اگر چنین ملاحظه‌ای سزاوار بود، پیامبر خدا صلی الله علیه و آله از جنگ بدر و احد خودداری می‌كردند.

و نيز اگر در ماجراي غصب خلافت بگوییم كه: پیامبر اسلام امر حضرت حق را به وصی برگزیده‌ی الهی خود چنین ابلاغ فرموده بود: «یا علی! تو همانند كعبه‌ای، و مردم باید (برای سپردن امر حكومت و ولایتشان) به سوی تو بیایند، نه تو (برای عهده دار شدن امر حكومتشان) به سوی مردم (رفته و از آنان درخواست كمك و یاری كنی)»؛ آنگاه تاریخ را این‌گونه تحلیل خواهیم كرد كه: چون فرهنگ جاهلی[5] عرب به كلّی رنگ نباخته بود، مسلمانان پس از رحلت پیامبر خدا صلی الله علیه و آله، همه از اسلام رویگردان شده، و به شعارهای جاهلی پرداختند و فرمایش خداوند سبحان در قرآن، تحقّق خارجی یافت؛ آن‌جا كه فرموده است: «آیا اگر (پیامبرتان) بمیرد یا كشته شود، شما به گذشته‌هایتان _ شرك و بت‌پرستی _ باز می‌گردید»[6] و پس از گذشت بیست و پنج سال از حكومت غاصبان، و بعد از مرگ عثمان، به علّت حیف و میل اموال عمومی، و نابرابری‌های اقتصادی و سیاسی، برای اجرای عدالت به در خانه‌ی حضرت علی علیه السلام هجوم آوردند، و امام علیه السلام بنا به فرموده‌ی پیامبر صلی الله علیه و آله، زمام امورشان را بدست گرفت.

 


[1]_ "احتجاج طبرسي"، ج 2، ص 487، ح 328.

[2]_ "قرآن مجيد"، سوره‌ی نساء، آیه‌ی 80: «و مَن يُطِعِ الرَّسول فَقد أطاعَ اللهَ _ و هر كه رسول خدا را اطاعت كند، همانا خدا را اطاعت كرده است».

[3]_ "قرآن مجيد"، سوره‌ی نساء، آیه‌ی 59: «... اطيعوا الله و اطيعوا الرّسول و اولي الامر منكم _ خدا را اطاعت كنید و از پیامبر و صاحبان امرتان پیروی نمایید.» فرازی از زیارت جامعه‌ی كبیره: «مَن أطاعَكم فَقد أطاعَ الله _ هر كه شما را اطاعت كند، همانا خداوند را اطاعت كرده است».

[4]_ امیرالمؤمنین علی علیه السلام تنها كسی بود كه علم و فهم و پاكدامنی رسول‌الله صلی الله علیه و آله را دارا بود، و خلافت پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله نیز حقّ الهی و مسلّم آن حضرت بود كه توسّط منافقان و مشركان غصب شد، و غاصبان، عنوان «خليفة الرسول» را كه به اختصار «خلیفه» گفته می‌شد به خود نسبت دادند. و چه نسبت ناروا و چه دروغ بزرگی!!

[5]_ فرهنگ شرك و بت‌پرستی.

[6]_ "قرآن مجيد"، سوره‌ی آل‌عمران، آیه‌ی 144: «أفإن مات أو قتل انقلبتم علی أعقابكم...».