صفحه خانگی|افزودن به علاقه مندی ها
 
 
سایت مقالات » مطالب برای 05/10/1390
تبلیغات
نحوه نمایش مطالب: تاریخ | امتیاز | بازدیدها | نظرات | الفبایی

توسط: Dalil Press در 5 دی 1390

از هرچه بگذريم...

در رسانه‌ها و تريبون‌ها... بحث‌هاي بسياري درباره‌ي حقوق بشر است: حقوق كودك، حقوق زن، حقوق كارگر، حقوق بازنشستگان... و بالاخره بشر امروز با جدّيت هرچه تمام‌تر در صدد استيفاي حقوق از دست رفته‌ي اين و آن است.

گاهي به قدري صحبت از حقوق زنان است كه خواسته و يا ناخواسته حقوق مردان ناديده گرفته مي‌شود و گاهي نيز آن‌چنان از حقوق بشر دفاع مي‌شود كه حقّي براي خدا باقي نمي‌ماند. در اين ميان شعارهاي پرطمطراق و دهن پركن هم سبب شده تا از حقوق پايمال شده‌ي ذوي الحقوق بي‌خبر بمانيم.

ما بر اين باوريم كه زندگي انسان‌ها با همه‌ي ابعادش در گرو وجود مبارك امام زمان حضرت حجّة بن الحسن العسكري عليهماالسلام مي‌باشد و به فرموده‌ي لسان الله ناطق: اگر امام نباشد زمين اهلش را در خود فرو مي‌برد و اثري از بني‌آدم به‌جا نمي‌ماند. پس هستي ما وابسته به وجود اوست. علاوه بر آن‌كه امام خليفه‌ي خدا در روي زمين است و خداوند تبارك و تعالى همه‌ي امور آفرينش را به‌دست باكفايت او به انجام مي‌رساند. و از پيامبر گرانقدر اسلام صلّى الله عليه و آله آموخته‌ايم: هركه بميرد و امام زمانش را نشناسد به مرگ جاهليّت مرده است.

كمي درنگ لازم است.

آيا با اين وصف از حقوق مسلّم و قطعي امام زمان عليه‌السلام اين نيست كه نخست بايد او را بشناسيم؟ آيا اگر خدا را نشناسيم مي‌توانيم حقّ بندگي او را به‌جا آوريم؟ آيا اگر امام زمانمان را آن‌گونه كه سزاوار است نشناسيم مي‌توانيم از گمراهي‌ها نجات پيدا كنيم؟

شگفت‌آور است اگر بدانيم مردم جامعه‌ي كنوني ما اطّلاعات درستي درباره‌ي امام زمانشان ندارند. بيشتر مردم بر اين باورند كه امام زمان عليه‌السلام بايد بيايد و نمي‌دانند كه آن وجود مقدّس و آسماني در ميان مردم زندگي مي‌كنند ولي به‌خواست و اراده‌ي پروردگار شناخته نمي‌شوند.

سخن از استيفاي حقوق اين و آن بود. ما از حقوق والدين، معلّمان و مربّيان... حرف‌هاي بسياري شنيده‌ايم امّا درباره‌ي حقوق ولي نعمتمان حضرت بقيّة الله ارواحنا له الفداء يا چيزي نشنيده‌ايم و يا چيز قابل ذكري به ياد نداريم. بنابراين امروز كمتر كسي را مي‌شناسيم كه به دفاع از حقوق امام زمان عليه‌السلام بپردازد.

چگونه از خدا و نبوّت و امامت و احكام عملي و اخلاق... حرفي بزنيم و به ارتباط آن‌ها با امام زمان چيزي نگوييم؟ مگر ممكن است بحث از خدا باشد و از لسان الله و عين الله و يدالله... حرفي به ميان نيايد. حذف جايگاه امام در كنار هريك از مسائل ديني ظلم آشكاري در حقّ آن بزرگوار بوده و تحريف آشكار دين است.

كسي نمي‌تواند سخن از طبيعت بگويد و اشاره‌اي به خورشيد روشني‌بخش و گرماآفرين نداشته باشد. سخن از كربلا گفتن و تحليل‌هاي عاشورايي داشتن بدون توجّه به وارث به حقّ حسين بن علي حضرت حجّة بن الحسن العسكري عليهم‌السلام نادرست و گمراه كننده است.

دين بي‌ولايت حضرتش همچون نماز بي‌وضو است و دم زدن از قرآن و دين بي‌توجّه به جايگاه حضرتش در كنار واژه واژه‌هاي دين دم زدن از شرك و بت پرستي است.

به ياد او باشيم كه هميشه به ياد ما است.

 

محفوظ باشید

 

توسط: Dalil Press در 5 دی 1390

 

   

خدمت به خلق:

 

«در جشنواره روستا

مريم بصيري

پنجمين جشنواره سراسري تئاتر روستايي تشكيل شد. در اين جشنواره استانهاي مازندران، گيلان، همدان، خراسان، يزد، گرگان و گنبد كرمانشاه و قم شركت داشتند... در اين جشنواره خواهران با دو نمايش ننا و طلوع حضور داشتند...

* با توجه به كارتان چه مشكلات و موانعي در پيش رو داريد؟

يكي ديگر از بازيگران نمايش ننا: مشكلات كاري را كه از طريق خانه ترويج روستا پي گيري مي‌كنيم. اما در مورد مشكلات اجتماعي بايد بگوييم در طول پنج ماهي كه ما تمرين داشتيم بعضي از روستاييان حرفهايي مي زدند و مي‌گفتند كه فلاني با پسرها بازي مي‌كند! ما هم به آنها گفتيم كه ما به خاطر شما و براي شخصيت دادن به زنان بازيگري مي‌كنيم و به تلاش و كوشش شما بها مي‌دهيم.

- چه چيز باعث شد كه شما از ميان كارهاي روستايي به تئاتر گرايش پيدا كنيد؟

اول از همه به خاطر علاقه‌اي بود كه به كار بازيگري داشتم و بعد به خاطر خدمت به خلق بود. نمي‌خواستم فقط شاهد حضور مردها در صحنه باشم.

- امكانات كاري در روستاييان چطور است چگونه آموزش مي‌بينيد؟

امكانات كه صفر است سالن كوچكي كه متعلق به جهاد است محل تمرين ما است و ما هميشه مشكل داريم مثلا مي‌گويند: سر و صدايتان بلند است و يا اينكه چرا با مردها روي صحنه مي‌رويد به هر حال دخترها نمي‌توانند در هر نمايشي نقش داشته باشند. ما هم از طريق تمرين در همين نمايش و كلاسهاي جهاد تئاتر ياد مي‌گيريم.

 - نظر اهالي نسبت به كار شما چيست؟

از آنجا كه متأسفانه سطح تحصيلات پايين است بعضي با جنبه منفي به قضيه نگاه مي‌كنند مثلا در همان مسيري كه ما براي تمرين مي‌رويم و مي‌آييم كلي مشكل داريم طوري به ما نگاه مي‌كنند كه انگار ما قصد و غرض خاصي از اين كارمان داريم.»

ماهنامه پيام زن، سال ششم، شماره يكم، فروردين 76

 

روستائيان با سادگي آن‌چه را كه مي‌بينند بيان مي‌كنند ولي ما شهري‌ها ياد گرفته‌ايم هر نوع ارتباطي را هنري بدانيم و شأن بازيگران را والاتر از مسائل... تلقّي كنيم. از آن گذشته بازيگري خانم‌ها در تئاتر را در راستاي شخصيّت دادن به زنان و خدمت به خلق بدانيم!!

سعي كنيد باور كنيد.

 

 

توسط: Dalil Press در 5 دی 1390

 

عذر بدتر از گناه:

 

«آمريكا 15 مورد اهانت به قرآن را گردن گرفت

بازرسان آمريكايى كه براى بررسى بى‌احترامى سربازان آمريكا به قرآن به زندان گوانتانامو اعزام شده‌اند، انجام شدن پانزده مورد بى‌احترامى به قرآن را تأييد كرده اما تأكيد كردند كه در اين ميان، مورد اثبات شده انداختن قرآن به دستشويى وجود ندارد. به گزارش مهر به نقل از روزنامه «ديلى ميل»، ژنرال «جى دبليو هود»، فرمانده آمريكايى حاضر در زندان گوانتانامو كه بررسى بى‌احترامى سربازان آمريكايى به قرآن را بر عهده دارد، اعلام كرد: ما از سال 2002 تمام موارد را مورد بررسى قرار داديم و دريافتيم كه در پانزده مورد مختلف، سربازان به قرآن بى‌احترامى كرده‌اند.

هود تاكيدكرد: البته هنوز همه بررسى‌هاى ما تكميل نشده است. بازرسى‌هاى ما از دو هفته پيش زمانى كه مجله «نيوزويك» از پرتاب شدن قرآن به درون دستشويى از سوى سربازان آمريكا خبرداد، آغاز شده و هنوز زمان زيادى تا پايان يافتن بررسى‌ها لازم داريم.

وى توضيح داد: در مواردى كه به قرآن بى‌احترامى شده، به آن دليل بوده است كه زندانى‌هاى مسلمان را مجبور به اعتراف نمايند.»

سايت بازتاب، 10/3/84

آيا در امريكا براي اعتراف گرفتن از يهودي‌ها به تورات توهين مي‌كنند و در اعتراف گرفتن از مسيحي‌ها به انجيل؟

در دنيايي كه همه جا فرياد از حقوق بشر مي‌باشد، اين‌گونه اظهار نظر كردن يكي از مصداق‌هاي عذر بدتر از گناه است.

 

توسط: Dalil Press در 5 دی 1390

 

 

  جایگاه رقص:

 

«از جايگاه فرهنگي و ملي نيز رقص، پايكوبي و موسيقي، وسيله اي براي گذران اوقات فراغت و همچنين به عنوان يك ميراث ملي، بومي و قومي محسوب مي شود. در ميان طايفه‌هاي كرد و لر ايران، رقص و پايكوبي داراي جايگاهي سنتي و تاريخي است، در اين جشن‌ها زنان و مردان با هم مي‌رقصند و پوشش خود را نيز حفظ مي‌كنند... موسيقي و رقص وسيله‌اي براي پيشگيري از افسردگي در بين جوانان است. [همان طور] كه افرادي هم با روضه خواني و موسيقي غم انگيز درمان مي‌شوند.»

دكتر فرجاد، صداي عدالت، ص 3، 9/7/81

 

جناب دكتر! بالاخره اين رقص و پاي‌كوبي شما جايگاه فرهنگي و ملّي دارد يا جايگاه سنّتي و تاريخي؟ اين ناناي كردن شما يك ميراث ملّي است و يا ميراث بومي و قومي؟

جناب دكتر!! راستي چه كساني با روضه‌خواني درمان مي‌شوند؟ فكر نمي‌كنيد... .

 

 

 

توسط: Dalil Press در 5 دی 1390

 

آورده‌اند که:

   

« گلدهاژن، يك محقق آمريكايي، طي درخواستي خطاب به واتيكان، نوشته است: كليساي كاتوليك بايد براي رفع اتهام ضد يهودي بودن خود، متون انجيل چهارگانه را سانسور كند. وي در درخواست خود آورده است: 450 آيه با ويژگي ضد يهودي در انجيل وجود دارد كه بايد حذف شود.»

 

تو خود حديث مفصّل بخوان از اين مجمل

 

لابد مسلمانان هم بايد آيات ضدّ يهود را از قرآن حذف كنند و پس از اين نبايد در علوم پزشكي بحثي از انگل و ميكروب و ويروس باشد. چون ضدّيت با جانوران موذي شايسته نيست.