صفحه خانگی|افزودن به علاقه مندی ها
 
 
سایت مقالات » خواندنی ها » مسجد مكي زاهدان
تبلیغات

مسجد مكي زاهدان

 

مسجد مكّي زاهدان

 

«به گزارش زاهدان پرس، مسايل مالي مسجد مکي زاهدان که يک مرکز مذهبي پرحاشيه و سياسي محسوب مي‌شود هيچ گاه شفاف نبوده است و اين موضوع باعث حرف و حديث‌هاي فراواني نيز در ميان مردم شده است….

اين موضوع به خوبي نشان می‌دهد که مسئولين اين سايت از مطرح شدن مسايل مالي مسجد مکي واهمه دارند که دست به سانسور مطالبي در اين مورد حتي اگر مولوي عبدالحميد گفته باشد می‌زنند.

در همين حال هيچ گاه مسئولين مسجد مکي نيز حاضر به پاسخگويي شفاف به اين موضوع به مردم و رسانه ها نشده و درباره مسايل مالي اين نهاد نزديک به اصلاح طلبان افراطي هيچ گاه به صورت مستند شفاف سازي نشده است.

گفتني است قبل از اين، زاهدان پرس فاش کرده بود که تعدادي از مدارس وهابي در استان سيستان و بلوچستان که با نام پوششي مدارس ديني اهل سنت فعاليت مي‌کنند و از طريق دلارهاي نفتي وهابيون بعضي از کشورهاي عربي منطقه تغذيه مي‌شوند اخيرا با پوشش گرفتن پول از تجار بلوچ حاضر در دوبي به صورت غير مستقيم از وهابيون اماراتي پول دريافت کرده‌اند.

اين در حالي است که اين مدارس ديني وهابي مروج سلفي گري در استان بوده و ارتباط علمی‌نزديکي با بعضي از مدارس ديني وهابي مطرح در پاکستان دارند.

در اين ميان ناظران سياسي معتقدند علت بوجودن آمدن جريانات تروريستي همچون گروهک جندالله وجود چنين مدارس و محتواي آموزشي نزديک به آموزه‌هاي وهابيت در اين گونه مدارس بوده و تاثير پذيري تعدادي از اساتيد بعضي از مدارس ديني اهل سنّت از اساتيد مدارس وهابي در پاکستان نيز از ديگر عوامل شکل گرفتن جريان وهابي در ميان بعضي از طلاب اهل سنت اين استان بوده است. اين در حالي است که بحث قانون نظارت بر مدارس ديني اهل سنت همچنان در سيستان و بلوچستان اجرا نمي‌شود.

در همين حال چندي قبل، جوان آنلاين فاش کرد که حاکم امارات متحده عربي در سفر اخير خود به کشور عربستان سعودي موافقت خود را با فعاليت تبليغي وهابيون در اين کشور اعلام نموده است.

بر پايه اين گزارش، نامبرده ضمن موافقت با فعاليت تبليغي اين افراد در کشور متبوع خود، نيمی‌از مخارج گروههاي تبليغي وهابيون که به کشور ايران اعزام می‌شوند را نيز تقبل نموده است.

گفتني است وي در بازگشت به کشورش دستور داده تا پايگاهي جهت فعاليت‌هاي فرقه وهابيون در شهر العين ابوظبي داير گردد.

هدف از تأسيس اين پايگاه تبليغ فرقه ضاله وهابيت براي ايرانيان است که به امارات سفر مي‌کند».

پایگاه خبری رجانيوز http://www.rajanews.com/detail.asp?id=57457 ـ تاريخ 16/5/1389

 

 

بازدید کننده عزیز, شما هنوز به عضویت سایت در نیامده اید.
پیشنهاد می کنم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید.