صفحه خانگی|افزودن به علاقه مندی ها
 
 
سایت مقالات » خواندنی ها » هرچه خدا بخواهد
تبلیغات

هرچه خدا بخواهد

 

هر چه خدا بخواهد

 

«بنابراين، طبيعت چيزي است و خواست خدا، واقعيتي است فراتر از طبيعت و قوانين حاكم بر آن. ماده چيزي است و مشيت خدا اصلي است كه حاكم بر ماده و ماديات است، چرا كه خدا، آفريدگار طبيعت و ماده است، در آن هر گونه كه بخواهد دگرگوني ايجاد مي‌كند و به هر صورتي كه اراده كند تصرف مي‌نمايد چرا كه او خواص و ويژگيها و طبيعت پديده ها را، بدانها ارزاني داشته است.

بنابر اين، ممكن است گفته شود كه حضرت مهدي عليه السلام در زندگي خويش، مسايل بهداشتي و امور و نكات مربوط به سلامتي جسم و جان را، بصورت كاملي رعايت مي‌كند و بر اساس آن از آنچه كه براي سلامت مفيد است بهره مي‌برد و از آنچه زيانبار است دوري مي‌جويد و در نتيجه...، صحيح و سالم زندگي می‌كند و اعضا و دستگاههاي جسمی‌آن حضرت، پرطراوت، شاداب، پرتلاش و نشاط، وظايف خويش را به بهترين صورت ممكن انجام می‌دهند. به همين جهت است كه پيري و كهنسالي و ضعف و ناتواني به سازمان وجود او راه ندارد و همواره از طراوت، نشاط و شادابي برخوردار است، درست بسان جواني كامل، توانمند و در اوج صحت و سلامت. و همه اينها بخاطر تواناييها و قابليتها و استعدادهايي است كه آفريدگار تواناي هستي در كران تا كران اعضاء، اندامها، دستگاهها و سازمان وجود آن حضرت به وديعت نهاده است.

كوتاه سخن اينكه : خداست كه حافظ و نگاهدارنده وجود گرانمايه حضرت مهدي عليه السلام است و اوست كه آن حضرت را از حوادث روزگار صيانت مي‌كند و آنچه بخواهد بر عمرش مي‌افزايد و سلامت سازمان وجود او را ازهر آفت و بيماري مصون و محفوظ مي‌دارد».

 

کتاب امام مهدي عليه السلام از ولادت تا ظهور  ـ ص 451

 

 

بازدید کننده عزیز, شما هنوز به عضویت سایت در نیامده اید.
پیشنهاد می کنم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید.