صفحه خانگی|افزودن به علاقه مندی ها
 
 
تبلیغات

كسب تكليف

توسط: Dalil Press در 14 دی 1390

 

 

کسب تکلیف:

«براي اولين بار مي‌گويم آن چيزي كه روشنفكران ديني در اين جامعه كم دارند، يك فقه تازه است. اين را هم بايد تأمين كرد... ما به طرح جديدي در باب تكاليف مسلمين احتياج داريم كه آنها را از رجوع به روحانيان مستغني كند. (يعني يك واتيكان بسازد با حصارهايي نامرئي). چون عملاً دست مايه روحانيان فقه و افتاء است اگر چنين چيزي عملي شود كه تئوري‌هايش هم نزد من هست و عملي مي‌باشد، آنگاه پروژه‌ي روشنفكري ديني به كمال خودش رسيده است».

آبان: ش 140، ص 15؛ مهر 81

 

ـ شاید اوّلین بار باشد که با صراحت می‌گوید وگرنه سال‌های سال است که با اساس تعبّد و بندگی خالق یکتا به مخالفت برخاسته است. از قبض و بسط شریعت گرفته تا... پروژه‌ی روشنفکری دینی.

ـ لابد نمی‌داند که تکالیف مسلمانان در دست او نیست. هر مؤمن صادقی باید تکالیف الهی خود را مستقیم و یا با واسطه‌ی مورد اعتمادی از حجّت‌های برگزیده‌ی خداوند دریافت کند. همان برگزیدگانی که او با ولایت آنان بیگانه است و دل به ولایت جلال الدین محمّد بلخی سپرده است.

ـ مخالفت آشکار و پنهان او با فقهای وارسته‌ی شیعه بلا تشبیه به مخالفت و کینه‌توزی منافقان با عترت پاک پیامبر علیهم‌السلام می‌ماند. منافقانِ حق‌ستیز، برای این‌که کفر خود را آشکار نسازند به جای مخالفت علنی با خدا و پیامبر و قرآن، به دشمنی با عترت پیامبر برخاستند.

ـ او تئوری‌های حذف اسلام را یکی پس از دیگری طرح کرده و سرانجام به اباحی‌گری رسیده است.

 

 

بازدید کننده عزیز, شما هنوز به عضویت سایت در نیامده اید.
پیشنهاد می کنم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید.
نقل قول
  • گروه کاربری: میهمان
  • آیدی یاهو: --
  • تاریخ عضویت: --
  • تعداد نظرات: 0
  • تعداد مطالب: 0
^

اگر لطف كنيد اسم نويسنده ها و يا گوينده‌هاي سخنان انتخابي را درج كنيد، بسيار موثرتر و مفيدتر خواهد بود. اينگونه خبررساني ، جالب نيست. از سوي ديگر مآخذتان را نيز كمي شفاف تر بيان كنيد.

 

مجله‌ي «آبان» منظور بوده است؟ از كجا اين مطلب نقل شده؟ ضمنا نحوه ي نوشتن مرجع و منبع نيز اصولي نيست. ابتدا نام مجله بايستي درج شود. سپس عنوان مقاله و يا مصاحبه. شماره ي مجله‌ي مزبور، تاريخ و سپس صفحات. كمي دقت و حوصله به خرج بدهيد .